PIANA DO ŠKOL

Rodinná nadace Karla Komárka v září zakoupila za 5,3 milionů Kč 8 pianin a 3 klavíry zn. PETROF, odmítnutých čínským klientem.

"Chtěli bychom věnovat školám kvalitní nástroje v celkové hodnotě 9 855 000 Kč, které budou sloužit více generacím unikátního systému uměleckého školství. Jedno pianino od společnosti Petrof má cenu 220 000 Kč. "

Průměrné stáří pianina nebo klavíru v těchto školách je 49 let. Nástroje starší 100 let nejsou na školách výjimkou.  Školy nástroje samozřejmě pravidelně opravují a snaží se podle svých finančních možností kupovat i nové nástroje. Bohužel není ve finančních možnostech škol pořídit tolik nástrojů, kolik by opravdu bylo potřeba.  U mechanických hudebních nástrojů dochází s postupem času k opotřebení a je nutná renovace. U starších nástrojů je pak repase velmi nákladná, a proto je výhodnější zakoupit nový nástroj.

Pětičlenná odborná komise přijala 152 žádostí uměleckých škol o nové piano. Na základě pečlivě stanovených kritérií (např. i prezentace žáků na veřejnosti, úspěchy na soutěžích, další uplatnění žáků) bylo vybráno 56 škol.  Celkem se jedná o 56 nástrojů do 56 uměleckých škol, 11 z nich již bylo zakoupeno rodinnou nadací Karla Komárka.

Pro ostatních 45 škol je spuštěna veřejná sbírka PIANA DO ŠKOL. Těmto školám chce nadace pomoci získat nové pianino PETROF P125 M1, prohlédněte si jejich příběhy na www.pianadoskol.cz

O ZUŠ Kutná Hora  byla také natočen medailonku.

18.2. 2021 byla vybraná celá čáska! DĚKUJEME.