INSPIROMAT

Vítejte a vstupte  ZDE

Před prázdninami jsme  se všichni  se žáky loučili  slovy: „Odpočiňte si, brzy se uvidíme“.  Nikoho z nás v té chvíli ani nenapadlo, jak se situace během této krátké chvíle změní. Školy se zavřely a ředitelé a pedagogové jsou postaveni před novou situaci. Jak na dálku žákům předávat potřebné informace, jak zajistit  distanční vzdělávání? Co si lze pod takovouto formou výuky představit v ZUŠ? To je otázka, která ještě před pár dny žádného z pedagogů ani nenapadla. Vzdělávání na umělecké škole má svá specifika a tak se společně s učiteli všech oborů snažíme najít co nejvhodnější cesty dalšího rozvoje a vzdělávání našich žáků. 

Žáci najdou svá zadání k domácí práci v elektronických žákovských knížkách. Rodiče a starší žáci dostávají pravidelně podrobnější instrukce mailem s připojeným notovým materiálem, různými texty, videy nebo audio nahrávkami, někteří pedagogové učí přes Skype, WhatsApp apod..

Budeme opravdu rádi, pokud obsah našeho Inspiromatu využijete k obohacení. K  obohacení nejen domácí přípravy žáků, ale třeba zde naleznete  i inspiraci na shlédnutí zajímavého koncertu, výstavy či divadelního představení.  Připravili jsme zde opravdu pestrou nabídku různých  výukových  materiálů, hudebních odkazů, instruktivních videí, pozvánek na divadelní přestavení a mnoho dallších zajímavých odkazů.  Obsah jednotlivých oborů budeme průběžně doplňovat.