Základy studiové praxe

V rámci hudebního oboru byl v roce 2012 na naší škole otevřen nový předmět Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba , který zájemcům poskytuje výuku zaměřenou na práci v hudebním nahrávacím studiu.

Předmět seznamuje s postupy a technologiemi, používanými při domácím nahrávání i v komerčních studiích, stejně jako se základy hudební produkce a zvukové režie. Součástí předmětu je i práce s klávesovými syntezátory a procesory a tvorba zvukových kompozic a projektů (sound design).

Nabyté dovednosti žáci prakticky uplatňují při tvorbě vlastních nahrávek, při pořizování záznamů veřejných koncertů školy i při zpracování nahrávek výkonů žáků jednotlivých vyučovaných oborů.

Pro další podrobnosti o výuce a informace o možnostech studia tohoto předmětu si můžete napsat na zuskh@zuskh.cz

Fotogalerii s momentkami z vyučování předmětu naleznete ZDE

Ukázky studijních prací si můžete poslechnout ZDE

Aktuality
V letošním školním roce studenti oboru pokračují v realizaci individuálních projektových aplikací, rozšiřují si nabyté znalosti ve zpracování audio materiálu a práce s VST a MIDI a také napomáhají k zachování zvukového obrazu praktického života školy. Hlavním plánem praktické části výuky pro druhé pololetí je záznam, zpracování a realizace masteringu nahrávek výkonů studentů pro výroční CD absolventů školy za rok 2015/2016.